ضرورت استفاده از ظرفیت‌های معدنی کشورهای منطقه/ توانمندی و قدرت سرمایه‌گذاری هلدینگ‌های بزرگ

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در نشست مشترک با مدیر عامل بانک توسعه صادرات ضمن اشاره به رشد ارزش کامودیتی‌ها در سال‌های گذشته، بر لزوم تقویت روابط اقتصادی با کشورهای همسایه از طریق توسعه سرمایه‌گذاری در بخش معدن این کشورها تاکید کرد.

مشاهده خبر »
روند قیمت محصولات ساختمانی در بازارهای جهانی طی هفته ای که گذشت

مشاهده خبر »
سومین بسته تحریمی علیه روسیه و اثرات آن بر بازار فولاد

بر اساس گزارش متال اکسپرت، ارائه سومین بسته تحریمی علیه روسیه،  باعث افت تعدادی از شاخص های مالی کلیدی گردید و بانک مرکزی را مجبور به توسل به اقدامات بی سابقه در تلاش برای تثبیت وضعیت کرد. در نتیجه تجارت خارجی محصولات فولاد نوردی عمدتاً در حالت تعلیق قرار گرفته است. این تحریم های آمریکا و کشورهای اروپایی از سخت ترین تحریم ها پس از آغاز تهاجم روسیه به اکراین می باشد. دارایی های بانک مرکزی روسیه مسدود خواهد شد و بانک های روسیه که قبلاً در این فهرست گنجانده شده بودند از سیستم سوئیفت جدا می شوند.

مشاهده خبر »
اثرات جنگ روسیه و اکراین بر بازار فولاد جهانی در هفته ای که گذشت

مشاهده خبر »
روند بازارهای جهانی محصلات نیمه نهایی و نهایی در هفته اخیر

قیمت بیلت در بازار داخلی و وارداتی چین تغییر مسیر داد و طی هفته به شدت افزایش یافت. قیمت شمش تانگشان 150 یوان افزایش یافت و به 4680 یوان بر تن با احتساب 13 درصد مالیات بر ارزش افزوده در روز جمعه بسته شد. جنگ روسیه و اوکراین باعث انسداد منطقه دریای سیاه شده و خبری ازپیشنهادات فولاد این دو کشور وجود ندارد. قیمت واردات اروپا اکنون در مقایسه با بازار داخلی چین

مشاهده خبر »
روند صعودی بازار مقاطع فولادی ترکیه در هفته اخیر

تولیدکنندگان میلگرد ترکیه نیزهفته جدید را با افزایش قیمتها آغاز کردند که ناشی از افزایش قیمت قراضه و بیلت بود.

مشاهده خبر »
تولید فولاد چادرملو از یک میلیون تن گذشت

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو موفق شد از ابتدای امسال تا پایان شانزدهمین روز از اسفندماه 1400  یک میلیون و 10 هزار و 195 تن فولاد تولید کند.

مشاهده خبر »
موج چهارم تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه

-شلیک به قلب اقتصاد روسیه -هدف محروم کردن روسیه از درآمدهای میلیاردی صادرات -"نه" بزرگ به سرمایه گذاری در بخش انرژی روسیه

مشاهده خبر »
روند بازارهای جهانی محصلات نیمه نهایی و نهایی در هفته گذشته( 14 -20 اسفند)

هفته گذشته، قیمت بیلت در بازار داخلی چین با افزایش شدید آغاز شد، اما با نزدیک شدن به پایان هفته، قیمت بیلت تانگشان تا حد زیادی اصلاح شد. شمش تانگشان در روز دوشنبه تا 4810 یوان/تن افزایش یافت و نهایتا با افزایش هفتگی 40 یوان/تن نسبت به هفته قبل،در اخر این هفته بر 4720 یوان/تن بسته شد. فعالیت مقامات چینی نشان دهنده اقدامات جدید دولت برای کنترل قیمت محموله

مشاهده خبر »
دریافت گواهینامه CARES جهت صادرات به کشورهای منطقه بریتانیا و حوزه خلیج فارس

ذوب آهن اصفهان موفق به دریافت گواهینامه CARES جهت صادرات میلگرد آجدار به کشورهای منطقه بریتانیا و حوزه خلیج فارس شد.

مشاهده خبر »
کاهش ۹ درصدی تولید فولاد ایران در ۱۱ ماهه نخست سال جاری

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در دوره ۱۱ ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد. طبق آمار منتشرشده، تولید فولاد میانی کشور در دوره ۱۱ ماهه نخست امسال، ۲۵ میلیون و ۳۳۸ هزار تن بوده که کاهش ۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. تولید فولاد کشور حدود ۲.۴ میلیون تن نسبت به سال گذشته کاهش یافته که علت آن، قطعی برق و گاز شرکت‌های فولادی در سال جاری است.

مشاهده خبر »
رشد ۱۷ درصدی صادرات فولاد ایران در ۱۱ ماهه نخست سال جاری

طبق آخرین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در دوره ۱۱ ماهه نخست سال جاری، ۹ میلیون و ۶۵۲ هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد ۱۷.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

مشاهده خبر »
اعمال محدودیت بر صادرات فولاد ایران

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران قصد دارد جهت کنترل تعادل بازار داخلی و جلوگیری از کمبودهای احتمالی در بازار داخلی، بر صادرات فولاد و مواد اولیه عوارض بیشتری وضع کند. غیبت CIS در بازار فولاد جهانی و نیاز به جایگزین تامین کننده دیگر، ازعوامل مهم در تصمیم گیری دولت جهت ایجاد محدودیت صادرات می باشد.

مشاهده خبر »
آیا افزایش قیمت دیگری برای فولاد در راه است؟

طبق آخرین خبرهای دریافتی از شرق آسیا و با وجود شروع صادرات شمش و اسلب چینی به بازارهای جهانی، نه سطح موجودی چینی ها امکان صادرات منطبق بر سطح تقاضای جهانی را می دهد و نه افق روشنی از ورود تامین کنندگان اکراینی در تامین فولاد بویژه شمش،تختال و همینطور شمش چدن وجود دارد.

مشاهده خبر »
افزایش تقاضای اروپا برای میلگرد ترکیه

در این هفته به دلیل بازتوزیع سهمیه های واردات از روسیه و بلاروس، بازار میلگرد ترکیه مملو از سفارشات اتحادیه اروپا بود. برخی از فعالان بازار گزارش داده اند که مذاکرات و معاملات زیادی به اروپا در جریان بوده است

مشاهده خبر »
کارخانه فولادسازی مجتمع فولاد غدیر نی ریز در نیمه نخست ۱۴۰۱ به بهره برداری می‌رسد/به‌کارگیری عمده نیروهای استخدامی جدید در پروژه گندله‌سازی

ما در مجموعه فولاد غدیر نی ریز توانستیم با وجود همه مشکلات مبتلا به صنعت از جمله قطعی گاز و برق کوشش کرده و حتی نگذاریم لحظه‌ای تولید در کارخانه متوقف شود

مشاهده خبر »
تولید گندله سنگ آهن در 11ماه 1400 به بیش از 47 میلیون تن رسید

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، از ابتدای سال تا پایان بهمن 1400 میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ با رشد 3درصدی به 47.4 میلیون تن رسید. این در حالی است که تولید مدت مشابه سال پیش از آن به 46.1 میلیون تن رسیده بود.

مشاهده خبر »
درخشش کارخانه نورد سنگین شرکت فولاد آلیاژی ایران در سال ۱۴۰۰

کارخانه نورد سنگین شرکت فولاد آلیاژی ایران با تولید ۲۳۸۸۶۹ تن انواع مقاطع سنگین فولادی، در سالی که محدودیت های پیش بینی نشده حامل های انرژی، تولید را تحت الشعاع قرار داده بود خوش درخشید.

مشاهده خبر »
جهش قیمت محصولات نیمه نهایی صادراتی ایران بعد از تعطیلات نوروز:

با شروع مجدد فعالیت شرکتهای تجاری بعد از تعطیلات نوروز، وضعیت بازار صادراتی محصولات نیمه نهایی در ایران به تدریج در حال بهبود است. قیمت بیلت و اسلب در بحبوحه بازار قوی جهانی و کمبود این کالاها رو به افزایش است.

مشاهده خبر »
۹۵۰ پروانه اکتشاف معدنی تا پایان بهمن‌ماه سال 1400 صادر شده است

بررسی آمارهای منتشر شده وزارت صمت حاکی از صدور ۹۵۰ فقره پروانه اکتشاف معدنی از آغاز سال ۱۴۰۰ تا پایان بهمن ماه است.

مشاهده خبر »
ایران رکورد دار بیشترین رشد تولید فولاد خام در جهان

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، در ماه های ژانویه و فوریه سال جاری میلادی مجموع تولید فولاد خام ایران به 5.3 میلیون تن رسید.

مشاهده خبر »
شرکت مجتمع فولاد خراسان نخستین محموله صادراتی میلگرد خود را به وزن 2000 تن رهسپار سوریه کرد

به گزارش می‌متالز، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، با اعلام این خبر افزود: همزمان با آغاز بازسازی کشور سوریه، تجار همسایه و دست اندرکاران ساخت و ساز از کشور‌های مختلف در برنامه سازندگی این کشور مشارکت کرده اند و خوشنامی «مجتمع فولاد خراسان» و سابقه و اعتبار این نام نزد مشتریان در کشور‌های همسایه، تقاضای محصول نهایی فولاد خراسان را ایجاد نموده است.

مشاهده خبر »
آماراولیه معاملات تایید شده مقاطع فولادی در بورس کالا مورخ 1401/01/16

مشاهده خبر »
ثبت 85 رکورد تولیدی در گل گهر طی سال گذشته

به همت تمامی مدیریت‌های زیرمجموعه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و پیمانکاران و مشاوران به‌رغم چالش‌های قطعی گاز و برق، ۸۵ رکورد تولیدی در گل‌گهر ثبت شد. مدیر مجتمع گل‌گهر با بیان این مطلب افزود

مشاهده خبر »
آماراولیه معاملات مقاطع فولادی در بورس کالا مورخ 1401/01/17

مشاهده خبر »
افزایش قیمت فولاد صادراتی ایران در هفته گذشته

در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۷۲۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۲۴ دلاری، معادل ۳.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

مشاهده خبر »
بازارهای جهانی فولاد کاهشی شدند

به گزارش « دنیای معدن»، در هفته ای که گذشت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین حدود ۵ دلار افت داشت و ۱۵۵ دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد.

مشاهده خبر »
اتحادیه اروپا ممنوعیت واردات زغال سنگ از روسیه را تصویب کرد و ممنوعیت کلی از ماه آگوست اجرایی خواهد شد.

کشورهای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه (7 آوریل) با ممنوعیت واردات زغال سنگ از روسیه موافقت کردند و برای اولین بار تحریم ها را بر بخش انرژی روسیه گسترش دادند.

مشاهده خبر »
جزئیات وضع عوارض بر صادرات فولاد کشور اعلام شد

معاونت معادن و فرآوری مواد وزارت صمت، طی نامه‌ای به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه، جزئیات وضع عوارض صادراتی بر محصولات زنجیره فولاد، فلزات اساسی، پتروشیمی، سیمان و غیره را اعلام کرد.

مشاهده خبر »
آماراولیه معاملات مقاطع فولادی در بورس کالا مورخ 1401/01/23

مشاهده خبر »
آماراولیه معاملات مقاطع فولادی در بورس کالا مورخ 1401/01/24

مشاهده خبر »
وضع عوارض بر صادرات فولاد کشور چه تاثیری در بازار داخلی فولاد خواهد داشت؟

مصوبه عوارض صادراتی، چه تأثیری در بازار داخلی فولاد خواهد داشت؟/ ورشکستی کارخانجات و بزرگ‌تر شدن غول بیکاری، نتیجه وضع عوارض سنگین بر صادرات فولاد

مشاهده خبر »
آماراولیه معاملات مقاطع فولادی در بورس کالا به تاریخ 30/01/1401

مشاهده خبر »
شرکت‌های بزرگ فولادی طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهورخواستار توقف اجرای مصوبه عوارض صادراتی زنجیره فولاد برای کار کارشناسی بیشتر شدند

۵ شرکت بزرگ تولیدکننده شمش فولادی کشور شامل فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، فولاد کاوه جنوب کیش و ذوب آهن پاسارگاد، طی نامه ای به دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور ضمن اعلام آمادگی کامل برای تامین آهن آلات مورد نیاز نهضت ملی مسکن، خواستار توقف اجرای مصوبه عوارض صادراتی بر محصولات زنجیره فولاد به منظور کار کارشناسی جامع تر و استفاده از تجربیات و نظرات متخصصان و خبرگان و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران شدند.

مشاهده خبر »
کاهش ۸ درصدی تولید فولاد ایران در سال ۱۴۰۰

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد. طبق آمار منتشرشده، تولید فولاد میانی کشور در سال ۱۴۰۰، ۲۷ میلیون و ۹۰۱ هزار تن بوده که کاهش ۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. تولید فولاد کشور بیش از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن نسبت به سال ۱۳۹۹ کاهش یافته که علت آن، قطعی برق و گاز شرکت‌های فولادی در سال گذشته بوده است. قابل ذکر است که کاهش قبلی تولید فولاد ایران به سال ۱۳۹۴ بازمی‌گردد که در آن سال میزان تولید فولاد کشور نسبت به سال ۱۳۹۳، ۰.۹ درصد کاهش یافته بود.

مشاهده خبر »
رشد ۲۳ درصدی صادرات فولاد ایران در سال 1400

مشاهده خبر »
مقدمات سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو

علی اکبری مدیر عامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات با عبدالرحیمی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری ،صنعتی ماکو ملاقات و گفتگو کردند.عبدالرحیمی ضمن خیر مقدم، با توجه به توانائی های شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات بعنوان اولین شرکت پروژه محور پذیرفته شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، نسبت به سرمایه گذاری و گسترش همکاری با شرکت تجلی ابراز امیدواری کرد.

مشاهده خبر »
بازی جدید قیمتی در بازار فولاد کلید خورد

میانگین دلاری نرخ فروش شمش فولاد از رینگ صنعتی بورس‌کالا حدود ۱۰‌درصد بالاتر از بهای فروش شمش فولاد صادراتی ایران فوب خلیج‌‌‌فارس قرار گرفت. تغییر مجدد شیوه تعیین قیمت پایه از سوی بورس‌کالا، جرقه جهش تقاضا برای عرضه‌‌‌های هفته جاری و رشد نرخ را در این معاملات زد. این صعود قیمتی در حالی در بازار داخل رقم خورد که قیمت‌‌‌ فولاد در بازارهای جهانی و نرخ فروش صادراتی شمش فولاد کشور در سراشیبی قرار دارد و تنها ظرف یک‌هفته اخیر، بهای شمش فولاد صادراتی ایران فوب خلیج‌فارس حدود ۴۰دلار به‌ازای هر تن ارزان شده است.

مشاهده خبر »
رشد 6 درصدی تولید فولاد ایران در 3 ماهه نخست سال جاری

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در ۳ ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد. طبق آمار منتشرشده، تولید فولاد میانی کشور در ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۸ میلیون و ۵۷۵ هزار تن بوده که رشد ۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

مشاهده خبر »
ارزش بازار "تجلی" نسبت به سال گذشته 55 درصد افزایش یافت

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری “تجلی” در شرکت‌های غیر بورسی طی دوره یک‌ماهه منتهی به تیرماه سال جاری متعلق به شرکت‌های «صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه» و «تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان» با مبالغ یک هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان و ۳۰۸ میلیارد تومان بود.

مشاهده خبر »
آغاز پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت در شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران

شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران برای گام برداشتن در مسیر توسعه پایدار و ارتقای کیفی و کمی مأموریت ها و فعالیت های خود، اقدام به پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت مبتی بر استانداردهای ایزو نموده است.

مشاهده خبر »
معاون مالی و اقتصادی جدید «ومعادن» معرفی شد

مشاهده خبر »
نشست خبری مدیرعامل «ومعادن» برگزار شد/ سرمایه گذاری در ۶۰ پروژه توسعه ای به ارزش ۳۰۰ هزار میلیارد تومان

مشاهده خبر »
برگزاری دوره های آموزشی LC و اینکوترمز در شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران

مشاهده خبر »
«تجلی» از تأمین نیاز تا بازوی کمکی دولت

مشاهده خبر »
حضور شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران در سمپوزیوم فولاد 1401

مشاهده خبر »
همکاری شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران در واردات ماشین آلات مورد نیاز "ومعادن" در طرح بهره برداری از معدن مس جانجا

مشاهده خبر »
پروژه‌های پیشران "ومعادن" در مسیر توسعه اقتصادی کشور

مشاهده خبر »
حضور شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران به همراه شرکت تجلی در نمایشگاه ایران متافو

مشاهده خبر »
اردشیر سعد محمدی: تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور نیازمند ۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری در زیر ساخت ها است

مشاهده خبر »
اردشیر فاضلی در گفتگو با «می متالز»:به دنبال تأمین نیاز های بخش معدن و صنایع معدنی هستیم

مشاهده خبر »
تحویل اولین دستگاه حفاری اکتشافی برند DBC به پروژه بهره برداری معدن مس جانجا توسط شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران

مشاهده خبر »
دکتر اردشیر فاضلی، مدیرعامل شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران در گفت‌وگوی تصویری با گروه رسانه‌ای پردازش تاکید کرد: “بازرگان” نباید صرفا نقش واسطه‌گری داشته باشد

دکتر اردشیر فاضلی، مدیرعامل شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران در گفت‌وگوی تصویری با گروه رسانه‌ای پردازش تاکید کرد: “بازرگان” نباید صرفا نقش واسطه‌گری داشته باشد

مشاهده خبر »
افتتاح نمایشگاه تخصصی معدن، صنایع معدنی ،ماشین آلات و تجهیزات وابسته با حضور هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در زاهدان

مشاهده خبر »